• banner1-2
 • banner2
 • banner1-1
 • мувла

  мувла

 • Со голема брзина ЦПУ обработка

  Со голема брзина ЦПУ обработка

 • ЦПУ обработка изглед?

  ЦПУ обработка изглед?

 • автомобилски

  автомобилски

 • мотор

  мотор

 • Порака

  Порака

Затоа изберете cardone

Ningbo Beilun Daqi Hongxiang Калап Машини копродукции Ltd е лоцирана во познатиот родниот град на мувла, Ningbo-Beilun.
Нашата компанија специјализирана за дизајн и производство на сите видови на мувла и умре-кастинг дел. Таа има положено ISO9001: 2015 за квалитет систем за проверка.

Нашата главна мувла и дел серија се: автомобили, бензински мотор, мотоцикл, комуникација дел, LED светло, моќ алатка, Радијатори пумпа, апарати за домаќинство, електроника, итн

Ние сме специјализирани дизајн тим да обезбеди сопствен дизајн и сите податоци на технологијата. Таму е најнапредна тркач симулациски софтвер: JSCAST-VER13 на Јапонија, Германија магмата, за анализа на gating систем дизајн, и CAE, камери и професионални 2D / 3D софтвер за дизајн: CAD, UG и Про / Е ...

Прочитај повеќе

Избрана производи

нови пристигнувања

компанијата Вести

 • 15/06/17

  Во декември 2016 година, Hongxiang Мувла particip ...

   
  Прочитај повеќе
 • 15/06/17

  Ningbo Beilun Daqi Hongxiang Мувла Machin ...

  По периодот на дизајнот и производството, веб ревизија Ningbo Beilun Daqi Hongxiang Калап Машини копродукции, Ltd е завршена! Добредојдовте на нови и стари клиенти да ја посетите нашата веб страница и да се обезбеди вредни совети. Вашиот оп ...
  Прочитај повеќе
 • 15/06/17

  Проспект Анализа на Леене мувла во ...

  извозот на умре-кастинг калапи Кина во моментов се концентрирани во Европа, Северна Америка, Јапонија, Јужна Кореја и други места, некои претпријатија извоз волумен мувла изнесува повеќе од 30% од вкупното производство valu ...
  Прочитај повеќе

благодарам за вашето време