профил на компанијата

2015121711222

Ningbo Beilun Daqi Hongxiang Калап Машини копродукции Ltd е лоцирана во познатиот родниот град на мувла, Ningbo-Beilun. 

Нашата компанија специјализирана за дизајн и производство на сите видови на мувла и умре-кастинг дел и вбризгување на пластични дел. Таа има положено ISO9001: 2015 за квалитет систем за проверка.

Нашата главна мувла и дел серија се: автомобили, бензински мотор, мотоцикл, комуникација дел, LED светло, моќ алатка, Радијатори пумпа, апарати за домаќинство, електроника, итн

Ние сме специјализирани дизајн тим да обезбеди сопствен дизајн и сите податоци на технологијата. Таму е најнапредна тркач симулациски софтвер: JSCAST-VER13 на Јапонија, Германија магмата, за анализа на gating систем дизајн, и CAE, камери и професионални 2D / 3D софтвер за дизајн: CAD, UG и Про / Е.

Напредна опрема: со голема брзина CNC машина, ЦПУ формирање машина, EDM, жица машина за сечење, умре Анѓелковиќ машина (200T), струг, мелење машина, СММ, проектор, мувла материјали микроструктура анализатор, материјал детектор, тест тврдост уред, спектрограф, итн

"Клиентот, квалитет и чесност првиот" е нашиот принцип. 

"Напредно дизајн, роман структура, висока точност, квалитет на материјали, долг работен век, кратко време на испорака" се нашите функции на производот.  

Ние секогаш се инсистира на правење на секој детал внимателно, мувла и дел со висок квалитет, и прави сé за да им помогне на клиентите да се биде подобар конкурент на пазарот, така да се меѓусебно победа-победа, се создаде брилијантност заедно!

Вистината треба да се докаже преку своите очи, добредојде на нашата компанија. Ќе веруваме дека нашите производи и услуги се конкурентни! Ако сте заинтересирани за нас, немојте да се двоумите и се чувствуваат слободни да не контактирате.