Порака мувла

Краток опис:

Висок квалитет прилагодено алуминиум Леене мувла / инструментално / умре и дел


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали
  • Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
  • Името на брендот: Кориснички
  • Број на моделот: HX10091die мувла кастинг
  • Обликување на владата: Леене
  • Материјал на производот: Алуминиумски
  • На производот: Мувла возила
  • мувлаИНГ техника: Леене
  • Пакување: Дрвена кутија
  • Мувла материјал: DIEVAR, SKD61, H13,8407, итн.
  • Софтвер за дизајн: ProE, ug, CAD
  • Мувла база: Стандардна C45
  • Мувла живот: 50000shots до 100000 снимки
  • Име на производ: висок квалитет на алуминиум Леене мувла
  • Потврдување: ISO9001: 2008
  • Празнина: Мулти
  • Површинска обработка: Термичка обработка

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: Стави секоја алуминиум Леене мувла во дрвена кутија
  Испорака Детална: како што се договорот
  точка Опис
  Леене
  делови
  модел HX10091
  калапи техника Леене
  материјал ADC12, A380, AlSi12, A356, ZL102, YL104, YL112, YL113,
  и многу други алуминиумски легури сите се прифатливи.
  димензија Како цртежи или примероци
  Површински третман Sandblasting, сликарството, боени, anodize,
  поцинковани, хром позлата, никел позлата, итн.
  Леене калапи празнина Еден или повеќе
  материјал H13, DIEVAR, QDN, 8407,2344V, TQ1,2343, SKD61,
  45 # челик, итн.
  термичка обработка Стврднати, nitriding
  цврстина HRC50 ~ 55
  мувла функција Напредни дизајн, роман структура, висока прецизност,
  квалитет на материјали, долг работен век, во краток рок на испорака
  опрема ЦПУ прецизност мувла гравирање машина, формирање на машина ЦПУ,
  ЦПУ вртење, EDM, линеарна машина за сечење, умре Анѓелковиќ машина (200T),
  умре кастинг машина (180T ~ 1250T), струг, брусење машина;
  СММ, материјал за детектор, Тврдина тест уред, спектрограф, итн.
  софтвер CAD, ug, Про / Е, JSCAST-V8 на Јапонија, FLOW3D.v9.2 на Америка, итн
  сертификат за квалитет UKAS & SGS ISO9001: 2008
  предност Квалитет Инсистираат на што секој детал внимателно секогаш
  цена Можеби не е најниска, но мора да биде разумна и
  конкурентна цена
  испорака Никогаш не подоцна од времето за испорака во договорот
  Сервис 1. Каде и кога ќе се испрати прашање, секогаш
  се одговори на не повеќе од 2 работни дена.
  2. Кога имате проблеми за време на обработката на проектот, секогаш
  да дознаете проблемот и да го реши прво со клиентите,
  а потоа се утврди каде што одговорноста лежи, нашата партија
  или од страна на клиентите.
  R & D Обилен искуство и вешти техника на Леене
  тим Јунајтед и позитивни тим

  Гледањето е верување, добредојде да ја посетите нашата компанија, ќе веруваме дека нашите производи и услуги се конкурентни!

  За повеќе детали, добредојде да контактирате со нас. Ningbo HONGXIANG Калап Машини CO., Ltd сака да заврши некои проекти Леене со вас заедно совршено.

  HTB1Q5S.PFXXXXcaXFXXq6xXFXXXn HTB131C7PFXXXXaIXVXXq6xXFXXXK HTB16DTbPFXXXXaqXFXXq6xXFXXXw
  HTB1JjGZPFXXXXb1XVXXq6xXFXXXJ HTB1IHW.PFXXXXXwXVXXq6xXFXXXk HTB1SPqRPFXXXXXQaXXXq6xXFXXXE

  4HTB1kXzAPFXXXXXrXXXXq6xXFXXX0HTB1uGaSPFXXXXX4aXXXq6xXFXXXN

  Гаранција и По-продажба на услуги една година гаранција период за целата машина освен на цевки и човечки фактори и слично, од 18 месеци од денот кога сте го добиле машина или 12 месеци, кога инсталацијата ќе заврши;

  Консултантски услуги за целиот живот машина, 24 часовна техничка поддршка преку е-пошта;

  Јавете ни се на 86-0577-65905955 86-13356198899 во текот на работното време;

  UPS-пријателски Англиски Мека-опрема, упатство за користење и испрати expericed техничари за installaton & debuggin

   

  1. Може вашата машина ги задоволи нашите потреби добро?

  Ние ќе ви даде предлог според вашите специфични потреби. Секоја машина е прилагодено за да ги задоволат вашите потреби и.

  2. Дали сте фабрика или трговско друштво?

  Ние сме на фабриката, ние се прави оваа линија за многу години.

  3. Што е вашето плаќање начин?

  T / T од нашата банкарска сметка директно или со alibaba услуга трговија осигурување, или од страна на Запад Унија, или во готово.

  4. Како можеме да бидете сигурни за квалитетот на машината откако ќе се стави на ред?

  Пред испорака, ние ќе ви испратиме на слики и видеа за да се провери квалитетот, и, исто така, може да се организира за квалитет проверка од страна на себе или со вашите контакти во третиот организација инспекција партија.

  5. Ние се плашат дека нема да ни ги испратите на машината, по што ќе се испрати пари?

  Ве молиме имајте предвид нашите погоре бизнис лиценца и сертификат. И ако не ни веруваат, тогаш можеме да го користиме alibaba услуга за обезбедување на трговија или плаќање од страна на МЗ, гарантира вашите пари.

  6. Зошто треба да се избере вашата компанија?

  Ние сме professtional во пакување машини за многу години, и ние се обезбеди подобра по продажбата

  Сервис. Ви гарантира не постои ризик за нашиот договор.

  7.Need повеќе машини детали или видео?

  Ве молиме контактирајте со Mr.Jim директно!

   

  Ние исто така можат да се прилагодите на машини во зависност од вашите детали барање, како што се пакување

  брзина, торба должина, макс производ висока, итн Надеж за да соработуваме со вас во блиска иднина!

   

  HTB1Ev1SPFXXXXaGaXXXq6xXFXXXw

  HTB1Q5S.PFXXXXcaXFXXq6xXFXXXn HTB131C7PFXXXXaIXVXXq6xXFXXXK HTB16DTbPFXXXXaqXFXXq6xXFXXXw
  HTB1JjGZPFXXXXb1XVXXq6xXFXXXJ HTB1IHW.PFXXXXXwXVXXq6xXFXXXk HTB1SPqRPFXXXXXQaXXXq6xXFXXXE

  4HTB1kXzAPFXXXXXrXXXXq6xXFXXX0HTB1uGaSPFXXXXX4aXXXq6xXFXXXNГаранција и По-продажба на услуги една година гаранција период за целата машина освен на цевки и човечки фактори и слично, од 18 месеци од денот кога сте го добиле машина или 12 месеци, кога инсталацијата ќе заврши; Консултантски услуги за целиот живот машина, 24 часовна техничка поддршка преку е-пошта; Јавете ни се на 86-0577-65905955 86-13356198899 во текот на работното време; UPS-пријателски Англиски Мека-опрема, упатство за користење и испрати expericed техничари за installaton & debuggin   1. Може вашата машина ги задоволи нашите потреби добро? Ние ќе ви даде предлог според вашите специфични потреби. Секоја машина е прилагодено за да ги задоволат вашите потреби и. 2. Дали сте фабрика или трговско друштво? Ние сме на фабриката, ние се прави оваа линија за многу години. 3. Што е вашето плаќање начин? T / T од нашата банкарска сметка директно или со alibaba услуга трговија осигурување, или од страна на Запад Унија, или во готово. 4. Како можеме да бидете сигурни за квалитетот на машината откако ќе се стави на ред? Пред испорака, ние ќе ви испратиме на слики и видеа за да се провери квалитетот, и, исто така, може да се организира за квалитет проверка од страна на себе или со вашите контакти во третиот организација инспекција партија. 5. Ние се плашат дека нема да ни ги испратите на машината, по што ќе се испрати пари? Ве молиме имајте предвид нашите погоре бизнис лиценца и сертификат. И ако не ни веруваат, тогаш можеме да го користиме alibaba услуга за обезбедување на трговија или плаќање од страна на МЗ, гарантира вашите пари. 6. Зошто треба да се избере вашата компанија? Ние сме professtional во пакување машини за многу години, и ние се обезбеди подобра услуга по продажбата. Ви гарантира не постои ризик за нашиот договор. 7.Need повеќе машини детали или видео? Ве молиме контактирајте со Mr.Jim директно!   Ние исто така можат да се прилагодите на машини во зависност од вашите детали барање, како што се пакување брзина, торба должина, макс производ висока, итн Надеж за да соработуваме со вас во блиска иднина!   HTB1Ev1SPFXXXXaGaXXXq6xXFXXXw


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи